Kolor Lawendowy niebieski

Nazwa angielskaLavender blue
Kod HEX#CCCCFF
Kod RGBRGB(204, 204, 255)
Hue240°
Saturation (HSL)100%
Light (HSL)90%
Saturation (HSV)20%
Light (HSV)100%
Kolor Pantone*wan-blue
Numer Pantone *12-4805
KolorRAL*RAL 9003
Wartości CMYK20%, 20%, 0%, 0%
Lavender blue #CCCCFF

Zobacz inne kolory na literę L

Zobacz podobne odcienie Inne

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Lawendowy niebieski (#CCCCFF), znany również jako lavender blue, to delikatny i subtelny odcień niebieskiego. Jest to kolor, który kojarzy się z pięknem i spokojem.

Lawendowy niebieski jest jak delikatna bryza, która przynosi uczucie ukojenia i relaksu. Przypomina nam o pięknie pachnących lawendowych pól, które rozkwitają w letnim słońcu. To kolor, który wprowadza nas w stan wyciszenia i równowagi.

Ten odcień niebieskiego jest idealny do tworzenia przyjemnej atmosfery w domu. Może być używany jako główny kolor ścian w sypialni, aby stworzyć spokojne i kojące miejsce do odpoczynku. Również jako akcentowy kolor w salonie czy łazience, dodaje subtelności i elegancji.

Lawendowy niebieski symbolizuje również delikatność i romantyzm. Jest idealnym wyborem dla osób, które pragną wyrazić swoją delikatną naturę i wrażliwość. Może być stosowany w dekoracji weselnej, aby dodać romantycznego nastroju i sprawić, że ceremonia będzie jeszcze bardziej magiczna.

Wnioski na temat lawendowego niebieskiego:

  • To delikatny odcień niebieskiego, który wprowadza uczucie spokoju i relaksu.
  • Jest idealny do tworzenia przyjemnej atmosfery w domu.
  • Symbolizuje delikatność i romantyzm.

Lawendowy niebieski to kolor, który ożywia nasze zmysły i wprowadza harmonię do naszego otoczenia. Jeśli szukasz czegoś subtelnie pięknego, to lawendowy niebieski jest idealnym wyborem.