Kolor Jasne Khaki

Nazwa angielskaKhaki (X11) (Light khaki)
Kod HEX#F0E68C
Kod RGBRGB(240, 230, 140)
Hue54°
Saturation (HSL)77%
Light (HSL)75%
Saturation (HSV)42%
Light (HSV)94%
Kolor Pantone*yellow-iris
Numer Pantone *11-0622
KolorRAL*RAL 1014
Wartości CMYK0%, 4%, 42%, 6%
Khaki (X11) (Light khaki) #F0E68C

Zobacz inne kolory na literę J

Zobacz podobne odcienie Inne

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Jasne Khaki, o kodzie koloru #F0E68C, to odcień, który kojarzy się z ciepłem i naturalnością. Nazwa „Khaki” pochodzi od khaki – piaskowego koloru używanego na mundurach wojskowych. Ten kolor jest również znany jako „Light khaki” w języku angielskim.

Jasne Khaki to delikatny odcień beżu, który ma lekkie żółte i zielone undertony. Przypomina on kolor piasku na plaży podczas słonecznego dnia. Jest to kolor subtelny i neutralny, który doskonale komponuje się z innymi barwami.

Wykorzystywany jest zarówno w modzie, jak i w wystroju wnętrz. Jasne Khaki jest popularnym kolorem w ubraniach casualowych, dodającym delikatnego akcentu naturalności. W przypadku wystroju wnętrz ten kolor może być stosowany jako podstawa, tworząc spokojne i przytulne otoczenie.

Jasne Khaki jest również kojarzone z siłą i niezawodnością. W kontekście wojskowym symbolizuje dyscyplinę i profesjonalizm. Jest to kolor, który dodaje pewności siebie i stabilności.

Podsumowując, Jasne Khaki to delikatny odcień beżu o lekkich undertonach żółci i zieleni. Kojarzy się z naturalnością, siłą i niezawodnością. Jest to kolor uniwersalny, który znajduje zastosowanie zarówno w modzie, jak i w wystroju wnętrz.