Kolor Japońska karmina

Nazwa angielskaJapanese carmine
Kod HEX#9D2933
Kod RGBRGB(157, 41, 51)
Hue355°
Saturation (HSL)59%
Light (HSL)39%
Saturation (HSV)74%
Light (HSV)62%
Kolor Pantone*samba
Numer Pantone *19-1662
KolorRAL*RAL 3031
Wartości CMYK0%, 74%, 68%, 38%
Japanese carmine #9D2933

Zobacz inne kolory na literę J

Zobacz podobne odcienie Odcienie czerwonego

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Japońska karmina (#9D2933) to intensywny, głęboki odcień czerwieni, który odwołuje się do bogatej historii i kultury Japonii. Nazwa tego koloru nawiązuje do tradycyjnego barwnika otrzymywanego z czerwonych owadów, znanych jako „karminowiec japoński”.

Japońska karmina jest barwą pełną energii i pasji. Jej intensywność sprawia, że przyciąga uwagę i dodaje dynamiki każdemu otoczeniu. To kolor, który symbolizuje siłę, determinację i odwagę.

W japońskiej sztuce i kulturze, czerwień odgrywa ważną rolę. Jest kojarzona z witalnością, miłością i szczęściem. Japońska karmina jest często wykorzystywana w tradycyjnych strojach, takich jak kimono, oraz w dekoracjach świątynnych czy ceremonialnych.

Jeśli poszukujesz koloru, który dodaje życia i wyrazistości Twoim projektom, japońska karmina może być doskonałym wyborem. Może być stosowana zarówno jako główny akcent, jak i subtelne wzmocnienie innych odcieni. Niezależnie od tego, czy używasz jej w malarstwie, projektowaniu graficznym czy aranżacji wnętrz, japońska karmina z pewnością przyciągnie uwagę i nadadzą Twoim dziełom niepowtarzalnego charakteru.