Kolor Indyjski żółty

Nazwa angielskaIndian yellow
Kod HEX#E3A857
Kod RGBRGB(227, 168, 87)
Hue35°
Saturation (HSL)71%
Light (HSL)62%
Saturation (HSV)62%
Light (HSV)89%
Kolor Pantone*jurassic-gold
Numer Pantone *13-0946
KolorRAL*RAL 1034
Wartości CMYK0%, 26%, 62%, 11%
Indian yellow #E3A857

Zobacz inne kolory na literę I

Zobacz podobne odcienie Inne

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Indyjski żółty (#E3A857) to odcień żółtego, który odzwierciedla bogactwo i egzotykę Indii. Jest to kolor o ciepłym, złocistym odcieniu, który natychmiast przyciąga uwagę.

Indian yellow jest nasyconym kolorem, który emanuje energią i radością. Przypomina nam piękno indyjskich krajobrazów, gdzie złote pola i słońce są nieodłącznym elementem codzienności.

Ten kolor ma swoje korzenie w historii sztuki. W Indiach był wykorzystywany jako barwnik do malowania obrazów już od starożytności. Był znany jako „peele wala rang” czyli „kolor żółty”.

Indian yellow może być używany w różnych kontekstach artystycznych. Jego intensywność i jasność nadają się idealnie do akcentowania szczegółów lub tworzenia kontrastów w dziełach malarskich. Może również być stosowany w projektowaniu wnętrz, dodając ciepła i przytulności do pomieszczeń.

W skrócie, indyjski żółty to kolor, który symbolizuje energię, radość i piękno Indii. Jego złocisty odcień przyciąga uwagę i dodaje życia zarówno w sztuce, jak i w naszym otoczeniu.