Kolor Cesarstwo czerwień

Nazwa angielskaImperial red
Kod HEX#ED2939
Kod RGBRGB(237, 41, 57)
Hue355°
Saturation (HSL)84%
Light (HSL)55%
Saturation (HSV)83%
Light (HSV)93%
Kolor Pantone*poppy-red
Numer Pantone *17-1664
KolorRAL*RAL 3024
Wartości CMYK0%, 83%, 76%, 7%
Imperial red #ED2939

Zobacz inne kolory na literę C

Zobacz podobne odcienie Czerwony

Zobacz podobne odcienie Odcienie czerwonego

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Cesarstwo czerwień, znane również jako Imperial Red, to głęboki, intensywny odcień czerwieni. Jego kod koloru to #ED2939. Ten kolor nawiązuje do bogactwa i władzy, które były charakterystyczne dla cesarstw i królestw w przeszłości.

Imperial red jest barwą o silnym oddziaływaniu emocjonalnym. Jego intensywność przyciąga uwagę i wywołuje silne odczucia. To kolor, który symbolizuje siłę, dumę i majestat. Wprowadza atmosferę ekskluzywności i prestiżu.

W historii sztuki ten odcień czerwieni często był używany do malowania portretów monarchów i arystokratów. Przez wieki był symbolem władzy i wysokiego statusu społecznego.

Imperial red doskonale komponuje się z innymi głębokimi odcieniami, takimi jak złoto czy czarny. Może być stosowany w aranżacji wnętrz jako akcentowy kolor, na przykład w postaci tapicerki mebli czy dodatków dekoracyjnych. W modzie jest to kolor, który przyciąga uwagę i nadaje charakteru każdej stylizacji.

  • Symbolika:
  • Siła
  • Duma
  • Majestat
  • Ekskluzywność
  • Prestiż

Cesarstwo czerwień, czyli Imperial Red, to barwa, która nie pozostawia obojętnym. Jej głębia i intensywność sprawiają, że przyciąga uwagę i dodaje charakteru każdemu otoczeniu.