Kolor Oświetlający szmaragd

Nazwa angielskaIlluminating emerald
Kod HEX#319177
Kod RGBRGB(49, 145, 119)
Hue164°
Saturation (HSL)49%
Light (HSL)38%
Saturation (HSV)66%
Light (HSV)57%
Kolor Pantone*ming-green
Numer Pantone *16-5930
KolorRAL*RAL 6033
Wartości CMYK66%, 0%, 18%, 43%
Illuminating emerald #319177

Zobacz inne kolory na literę O

Zobacz podobne odcienie Inne

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Kod koloru #319177 o nazwie „Illuminating emerald” to wyjątkowy odcień szmaragdowej zieleni, który emanuje jasnością i energią. Ten kolor jest niezwykle intensywny i przyciąga uwagę swoim blaskiem.

Oświetlający szmaragd to kolor, który nawiązuje do piękna i bogactwa naturalnego kamienia szlachetnego – szmaragdu. Jest to barwa, która symbolizuje harmonię, równowagę i odrodzenie. Przypomina nam o pięknie przyrody i daje poczucie spokoju i witalności.

Jeśli chodzi o znaczenie tego koloru, warto zwrócić uwagę na jego pozytywne właściwości. Oświetlający szmaragd może być kojarzony z nadzieją, wzrostem i odrodzeniem. To barwa, która dodaje pewności siebie i inspiruje do działania.

Warto również wspomnieć o zastosowaniu tego koloru w sztuce i designie. Oświetlający szmaragd może być doskonałym wyborem do stworzenia efektownych akcentów w przestrzeni, dodając im elegancji i świeżości. Może być także wykorzystywany w projektowaniu biżuterii, malarstwie czy modzie, gdzie dodaje luksusu i wyrafinowania.

Podsumowując, odcień szmaragdowej zieleni o kodzie koloru #319177, zwany „Illuminating emerald”, to barwa pełna życia, która przyciąga uwagę swoim jasnym blaskiem. Symbolizuje harmonię, odrodzenie i pewność siebie. Jest doskonałym wyborem do stworzenia efektownych akcentów w przestrzeni oraz dodaje luksusu i wyrafinowania w sztuce i modzie.