Kolor Góra lodowa

Nazwa angielskaIceberg
Kod HEX#71A6D2
Kod RGBRGB(113, 166, 210)
Hue207°
Saturation (HSL)52%
Light (HSL)63%
Saturation (HSV)46%
Light (HSV)82%
Kolor Pantone*alaskan-blue
Numer Pantone *15-4225
KolorRAL*RAL 6027
Wartości CMYK46%, 21%, 0%, 18%
Iceberg #71A6D2

Zobacz inne kolory na literę G

Zobacz podobne odcienie Inne

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Kolor #71A6D2, znany również jako „Iceberg” lub „Góra lodowa”, jest jednym z tych odcieni niebieskiego, które przywołują w naszych umysłach chłodną i spokojną atmosferę. Jest to kolor, który kojarzy się z mroźnymi krajobrazami arktycznymi i majestatycznymi górami lodowymi.

Iceberg to odcień niebieskiego, który można opisać jako jasny i świeży. Przypomina nam o czystości i klarowności wody, która płynie wokół gór lodowych. To kolor, który dodaje przestrzeni i lekkości otoczeniu.

Opisując ten kolor, warto wspomnieć o jego symbolice. Iceberg może symbolizować siłę natury i jej niezmierzone piękno. Przypomina nam również o ulotności i nietrwałości rzeczywistości, gdyż góry lodowe są efemeryczne i mogą rozpaść się w każdej chwili.

Jeśli chodzi o zastosowanie tego koloru, może on być używany zarówno w projektach artystycznych, jak i w projektach wnętrzarskich. W sztuce może być używany do przedstawiania krajobrazów lodowych lub do tworzenia abstrakcyjnych kompozycji. W aranżacji wnętrz może być stosowany jako główny kolor ścian lub jako akcent w postaci dekoracji lub dodatków.

Podsumowując, Iceberg to kolor, który przyciąga naszą uwagę swoją chłodną i spokojną aurą. Przypomina nam o majestatycznej piękności gór lodowych i symbolizuje siłę natury. Jest to odcień, który może dodać przestrzeni i lekkości w każdym projekcie.