Kolor Zielony (Munsell)

Nazwa angielskaGreen (Munsell)
Kod HEX#00A877
Kod RGBRGB(0, 168, 119)
Hue162°
Saturation (HSL)100%
Light (HSL)33%
Saturation (HSV)100%
Light (HSV)66%
Kolor Pantone*blarney
Numer Pantone *16-5942
KolorRAL*RAL 5018
Wartości CMYK100%, 0%, 29%, 34%
Green (Munsell) #00A877

Zobacz inne kolory na literę Z

Zobacz podobne odcienie Inne

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Zielony (Munsell) o kodzie koloru #00A877 to odcień zielonego, który wywołuje uczucie harmonii i świeżości. Jest on częścią systemu Munsella, który jest jednym z najbardziej znanych i używanych systemów klasyfikacji kolorów.

Ten konkretny odcień zielonego jest wyjątkowo intensywny i bogaty. Jego nazwa wskazuje na to, że został on sklasyfikowany według skali Munsella, która opisuje kolory na podstawie ich jasności, nasycenia i barwy.

Zielony (Munsell) można opisać jako głęboki, soczysty kolor, który przypomina świeże liście drzew czy trawy na łące. Jest to kolor, który kojarzy się z naturą i odnosi się do życia, wzrostu i odrodzenia.

W psychologii kolorów zielony symbolizuje równowagę, harmonię i odprężenie. Jest on kojarzony z naturą, co sprawia, że ​​jest relaksujący dla oczu i umysłu. Dlatego często stosuje się go w miejscach, gdzie chce się stworzyć atmosferę spokoju i wyciszenia.

Jeśli lubisz kolory inspirowane naturą i szukasz czegoś oryginalnego, Zielony (Munsell) będzie doskonałym wyborem. Jego intensywność i bogactwo sprawią, że przyciągnie uwagę i dodadzą energii każdemu projektowi.