Kolor Złoty mak

Nazwa angielskaGolden poppy
Kod HEX#FCC200
Kod RGBRGB(252, 194, 0)
Hue46°
Saturation (HSL)100%
Light (HSL)49%
Saturation (HSV)100%
Light (HSV)99%
Kolor Pantone*lemon-chrome
Numer Pantone *13-0859
KolorRAL*RAL 1021
Wartości CMYK0%, 23%, 100%, 1%
Golden poppy #FCC200

Zobacz inne kolory na literę Z

Zobacz podobne odcienie Odcienie żółtego

Zobacz podobne odcienie Żółty

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Złoty mak, o kodzie koloru #FCC200, to odcień złocistego pomarańczu, który nawiązuje do pięknych, jesiennych krajobrazów. Nazwa „złoty mak” doskonale oddaje charakter tego koloru – jest on pełen ciepła i blasku, przypominając złote płatki kwiatów.

Złoty mak jest barwą pełną energii i radości. Jest to kolor, który przyciąga uwagę i dodaje pozytywnego nastroju. W swojej intensywności przypomina zachodzące słońce, które rozświetla krajobrazy swoim złocistym światłem.

W sztuce złoty mak często symbolizuje radość, witalność i optymizm. Jest używany do tworzenia dynamicznych kompozycji i dodawania im wyrazistości. Ten kolor doskonale sprawdza się również jako akcent w aranżacji wnętrz – dodaje im przytulności i oryginalności.

Złoty mak to barwa, która nie tylko cieszy oko, ale także pobudza zmysły. To kolor, który przypomina nam o pięknie natury i zachęca do czerpania radości z drobnych chwil. Jeśli szukasz inspiracji lub potrzebujesz dodać odrobinę energii do swojego życia, złoty mak jest idealnym wyborem.