Kolor Francuski bistre

Nazwa angielskaFrench bistre
Kod HEX#856D4D
Kod RGBRGB(133, 109, 77)
Hue34°
Saturation (HSL)27%
Light (HSL)41%
Saturation (HSV)42%
Light (HSV)52%
Kolor Pantone*ermine
Numer Pantone *18-1022
KolorRAL*RAL 8000
Wartości CMYK0%, 18%, 42%, 48%
French bistre #856D4D

Zobacz inne kolory na literę F

Zobacz podobne odcienie Inne

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Kolor #856D4D, znany jako francuski bistre, to wyjątkowo ciepły odcień brązu. Nazwa pochodzi od tradycyjnego koloru używanego w rysunkach i malarstwie, który był wytwarzany z palonych kości zwierząt. Jest to kolor o głębokim, intensywnym charakterze, który emanuje elegancją i nostalgicznością.

Francuski bistre jest barwą, która kojarzy się z romantycznymi uliczkami Paryża, starymi kamienicami i urokliwymi kawiarniami. To kolor, który wprowadza atmosferę przytulności i klasycznego piękna do wnętrz.

W naturze francuski bistre można znaleźć w odcieniach piasku na plaży, barwie spalonego drewna czy ziemi. Jest to kolor neutralny, który świetnie komponuje się z innymi odcieniami brązu, beżu i zieleni.

Jeśli chcesz dodać swojemu wnętrzu elegancji i subtelnego uroku, francuski bistre będzie doskonałym wyborem. Możesz go wykorzystać na ścianach, meblach czy dodatkach dekoracyjnych, aby stworzyć przytulne i stylowe otoczenie.

  • Symbolika: Francuski bistre symbolizuje elegancję, tradycję i nostalgię. Jest kolorem, który nawiązuje do przeszłości i wprowadza romantyczną atmosferę.
  • Zastosowanie: Ten kolor świetnie sprawdzi się w aranżacji wnętrz, szczególnie w klasycznych i rustykalnych stylach. Może być używany na ścianach, meblach, tekstyliach czy akcentach dekoracyjnych.
  • Komplementarne kolory: Francuski bistre pięknie współgra z odcieniami beżu, brązu, zieleni i złota. Można go również zestawić z delikatnymi pastelami, aby stworzyć subtelny kontrast.