Kolor Holenderski biały

Nazwa angielskaDutch white
Kod HEX#EFDFBB
Kod RGBRGB(239, 223, 187)
Hue42°
Saturation (HSL)62%
Light (HSL)84%
Saturation (HSV)22%
Light (HSV)94%
Kolor Pantone*alabaster-gleam
Numer Pantone *12-0812
KolorRAL*RAL 1015
Wartości CMYK0%, 7%, 22%, 6%
Dutch white #EFDFBB

Zobacz inne kolory na literę H

Zobacz podobne odcienie Inne

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Kolor o kodzie #EFDFBB nosi nazwę Dutch White, czyli Holenderski biały. Jest to delikatny odcień bieli, który nawiązuje do tradycyjnych holenderskich wnętrz. Charakteryzuje się subtelnym żółtym odcieniem, który nadaje mu ciepło i przytulność.

Holenderski biały jest barwą, która kojarzy się z harmonią, spokojem i elegancją. Doskonale sprawdza się jako kolor bazowy w aranżacji wnętrz, dodając im delikatności i wyrafinowania. Może być również stosowany jako tło dla innych kolorów, tworząc kontrast lub subtelne połączenia.

W historii sztuki ten odcień bieli był często wykorzystywany przez holenderskich mistrzów malarstwa, takich jak Johannes Vermeer czy Pieter de Hooch. Przedstawiali oni w swoich obrazach wnętrza holenderskich domów, gdzie Dutch White dominował na ścianach, podkreślając naturalne światło i atmosferę pomieszczeń.

Jeśli szukasz koloru, który dodaje wnętrzu subtelności i klasy, Dutch White może być doskonałym wyborem. Dzięki swojej delikatnej żółtej nutce wprowadzi do Twojego otoczenia przyjemną atmosferę spokoju i elegancji.