Kolor Pustynny piasek

Nazwa angielskaDesert sand
Kod HEX#EDC9AF
Kod RGBRGB(237, 201, 175)
Hue25°
Saturation (HSL)63%
Light (HSL)81%
Saturation (HSV)26%
Light (HSV)93%
Kolor Pantone*bisque
Numer Pantone *13-1109
KolorRAL*RAL 1015
Wartości CMYK0%, 15%, 26%, 7%
Desert sand #EDC9AF

Zobacz inne kolory na literę P

Zobacz podobne odcienie Inne

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Pustynny piasek, znany również jako Desert sand, to kolor o kodzie #EDC9AF. Jest to ciepły odcień beżu, który nawiązuje do piasku na pustyniach. Przywołuje w nas uczucie spokoju i harmonii, a jednocześnie kojarzy się z egzotycznymi podróżami i przygodami.

Ten kolor jest niezwykle wszechstronny i może być stosowany w wielu różnych kontekstach. Może być używany jako neutralna podstawa w wystroju wnętrz, dodając przytulności i naturalnego uroku. Również w modzie, pustynny piasek jest popularnym wyborem, szczególnie w ubraniach i dodatkach, które mają delikatny, minimalistyczny charakter.

Symbolika pustynnego piasku jest również bardzo interesująca. Kojarzy się z wytrzymałością, odpornością i stabilnością – cechami niezbędnymi do przetrwania w surowym środowisku pustyni. Może być również interpretowany jako symbol prostoty i minimalizmu, zachęcający nas do skupienia się na istotnych rzeczach w życiu.

Jeśli jesteś miłośnikiem natury i podróży, pustynny piasek jest kolorem, który warto mieć na uwadze. Przywołuje on w nas pragnienie odkrywania nowych miejsc i doświadczania różnorodności świata. Dlatego warto się z nim zaznajomić i wykorzystać go w swoim otoczeniu, aby cieszyć się jego ciepłem i urokiem.