Kolor Ciemny fiolet

Nazwa angielskaDark purple
Kod HEX#301934
Kod RGBRGB(48, 25, 52)
Hue291°
Saturation (HSL)35%
Light (HSL)15%
Saturation (HSV)52%
Light (HSV)20%
Kolor Pantone*black-bean
Numer Pantone *19-3909
KolorRAL*RAL 9017
Wartości CMYK8%, 52%, 0%, 80%
Dark purple #301934

Zobacz inne kolory na literę C

Zobacz podobne odcienie Inne

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Ciemny fiolet (#301934) to barwa, która emanuje tajemniczością i elegancją. Jest to intensywny odcień fioletu, który przyciąga uwagę swoją głębią i bogactwem.

W historii sztuki, ciemny fiolet często był kojarzony z ekskluzywnością i luksusem. W starożytnym Rzymie był uważany za kolor władzy i godności. W malarstwie renesansowym, ten odcień fioletu często pojawiał się na szatach królów i królowych, symbolizując ich wysoki status społeczny.

Ciemny fiolet ma również swoje znaczenie symboliczne. Jest kojarzony z tajemniczością, intuicją i duchowością. W psychologii kolorów uważa się go za barwę introspekcji i kontemplacji.

Jeśli chodzi o stylizację wnętrz, ciemny fiolet dodaje pomieszczeniu elegancji i wyrafinowania. Może być stosowany jako akcentowy kolor w postaci mebli, dekoracji lub dodatków. Kombinuje się świetnie z innymi głębokimi kolorami, takimi jak czerń, granat czy butelkowa zieleń.

Podsumowując, ciemny fiolet to barwa o niezwykłej głębi i tajemniczości. Jest symbolem luksusu i władzy, a jednocześnie kojarzy się z introspekcją i duchowością. Dodając go do swojego otoczenia, możemy stworzyć wyjątkową atmosferę pełną elegancji i wyrafinowania.