Kolor Jedwab kukurydziany

Nazwa angielskaCornsilk
Kod HEX#FFF8DC
Kod RGBRGB(255, 248, 220)
Hue48°
Saturation (HSL)100%
Light (HSL)93%
Saturation (HSV)14%
Light (HSV)100%
Kolor Pantone*papyrus
Numer Pantone *11-0107
KolorRAL*RAL 9012
Wartości CMYK0%, 3%, 14%, 0%
Cornsilk #FFF8DC

Zobacz inne kolory na literę J

Zobacz podobne odcienie Inne

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Jedwab kukurydziany, czyli kolor o kodzie #FFF8DC, to delikatny odcień żółci, który kojarzy się z naturalną jasnością i subtelnością. Nazwa „cornsilk” pochodzi od angielskiego słowa „corn”, czyli „kukurydza”, co doskonale oddaje charakter tego koloru.

Jedwab kukurydziany jest jak promieniejący słońcem kłos złocistej kukurydzy. Jest to kolor, który emanuje ciepłem i przyjemnością. Przypomina nam letnie dni spędzone na wsi, wśród pól pełnych dojrzałych zbóż.

Ten delikatny odcień żółci jest jednocześnie subtelny i elegancki. Można go porównać do jedwabnej tkaniny, która ma lekką i delikatną strukturę. Jedwab kukurydziany dodaje wnętrzom przytulności i harmonii.

Jeśli chodzi o symbolikę, ten kolor kojarzy się z czystością, niewinnością i prostotą. Jest to odcień neutralny, który łagodzi inne kolory i wprowadza spokój do otoczenia.

Podsumowując, jedwab kukurydziany to kolor pełen uroku i delikatności. Jego subtelna żółć wprowadza do wnętrz letnią atmosferę i dodaje im przyjemnego ciepła. To doskonały wybór dla osób, które pragną stworzyć harmonijne i eleganckie otoczenie.