Kolor Chiński róż

Nazwa angielskaChina pink
Kod HEX#DE6FA1
Kod RGBRGB(222, 111, 161)
Hue333°
Saturation (HSL)63%
Light (HSL)65%
Saturation (HSV)50%
Light (HSV)87%
Kolor Pantone*wild-orchid
Numer Pantone *16-2120
KolorRAL*RAL 4003
Wartości CMYK0%, 50%, 27%, 13%
China pink #DE6FA1

Zobacz inne kolory na literę C

Zobacz podobne odcienie Inne

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Chiński róż (#DE6FA1) to delikatny odcień różu, który emanuje subtelnością i kobiecością. Nazwa tego koloru nawiązuje do tradycyjnych chińskich wzorów i estetyki, które często wykorzystują róż jako symbol piękna i harmonii.

Chiński róż jest jednocześnie romantyczny i elegancki, przypominając kwiaty w pełnym rozkwicie. Ten kolor doskonale sprawdza się w dekoracji wnętrz, dodając im przytulności i delikatności. Może być używany zarówno jako główny akcent, jak i subtelny dodatek, który nadaje pomieszczeniu wyjątkowego charakteru.

W sztuce i modzie, chiński róż często symbolizuje delikatność, miłość i romantyzm. Jest idealnym wyborem dla tych, którzy chcą wyrazić swoją wrażliwość i subtelność poprzez kolor. Może być stosowany zarówno w projektowaniu mody, jak i w tworzeniu dzieł sztuki, dodając im delikatnego uroku.

Jeśli szukasz koloru, który wyraża piękno i delikatność, chiński róż jest doskonałym wyborem. Jego subtelność sprawia, że ​​jest to kolor uniwersalny i łatwo pasuje do wielu innych odcieni. Niezależnie od tego, czy chcesz stworzyć romantyczny nastrój w swoim wnętrzu, czy wyrazić swoją wrażliwość w sztuce, chiński róż jest barwą, która z pewnością przyciągnie uwagę i wywoła pozytywne emocje.