Kolor Wiśniowy

Nazwa angielskaCerise
Kod HEX#DE3163
Kod RGBRGB(222, 49, 99)
Hue343°
Saturation (HSL)72%
Light (HSL)53%
Saturation (HSV)78%
Light (HSV)87%
Kolor Pantone*raspberry
Numer Pantone *18-1754
KolorRAL*RAL 3018
Wartości CMYK0%, 78%, 55%, 13%
Cerise #DE3163

Zobacz inne kolory na literę W

Zobacz podobne odcienie Odcienie czerwonego

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Kolor o kodzie #DE3163, znany jako Cerise, czyli po polsku Wiśniowy, to intensywny odcień czerwieni, który wzbudza silne emocje i przyciąga uwagę. Nazwa Cerise pochodzi od francuskiego słowa oznaczającego wiśnię, co doskonale oddaje charakter tego koloru.

Wiśniowy to kolor pełen energii i pasji. Jest on wyrazisty i odważny, idealny do wykorzystania w celu przyciągnięcia uwagi lub dodania wyrazistości w projektach artystycznych. Ten odcień czerwieni ma również nutkę elegancji i luksusu, co czyni go popularnym wyborem w modzie i designie wnętrz.

Wiśniowy jest często kojarzony z romantyzmem i miłością. Jego głęboka, intensywna tonacja sprawia, że jest idealnym kolorem do tworzenia nastrojowych i romantycznych atmosfer. Może być stosowany zarówno w dekoracji wnętrz, jak i w bukietach kwiatowych, aby dodać im czarującego uroku.

Jeśli szukasz koloru, który wyróżni się spośród innych i wywoła silne emocje, to wiśniowy jest doskonałym wyborem. Jego intensywność i pasja sprawią, że Twoje projekty będą niezapomniane.