Kolor Kawa z mlekiem

Nazwa angielskaCafé au lait
Kod HEX#A67B5B
Kod RGBRGB(166, 123, 91)
Hue26°
Saturation (HSL)30%
Light (HSL)50%
Saturation (HSV)45%
Light (HSV)65%
Kolor Pantone*mocha-mousse
Numer Pantone *17-1230
KolorRAL*RAL 1011
Wartości CMYK0%, 26%, 45%, 35%
Café au lait #A67B5B

Zobacz inne kolory na literę K

Zobacz podobne odcienie Odcienie pomarańczowego

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Kod koloru #A67B5B reprezentuje odcień Café au lait, czyli Kawy z mlekiem. Ten ciepły i przytulny kolor jest inspiracją dla wielu artystów, zarówno w malarstwie, jak i w projektowaniu wnętrz.

Café au lait to delikatne połączenie brązów i beżów, które tworzą harmonijną paletę barw. Ten kolor przypomina aromatyczne napoje serwowane w kawiarniach, dodając im przyjemnego i relaksującego nastroju.

W naturze możemy znaleźć wiele przykładów tego odcienia, na przykład w kawie z mlekiem, od której bierze swoją nazwę. Możemy także dostrzec go w piasku na plaży lub w odcieniach skóry niektórych osób.

Café au lait jest idealnym kolorem do stworzenia ciepłej i przyjaznej atmosfery w domu. Może być stosowany jako główny kolor ścian lub jako akcent w postaci mebli lub dekoracji. Ten odcień doskonale komponuje się z innymi naturalnymi barwami, takimi jak oliwkowa zieleń czy delikatny błękit nieba.

  • Symbolika: Café au lait symbolizuje spokój, wygodę i przytulność. To kolor, który zaprasza do odpoczynku i relaksu.
  • Historia: Ten odcień ma swoje korzenie w kulturze francuskiej, gdzie Café au lait jest popularnym napojem. W sztuce był często wykorzystywany przez impresjonistów do tworzenia subtelnych i harmonijnych kompozycji.
  • Zastosowanie: Café au lait jest idealnym kolorem do stworzenia przytulnego salonu, sypialni czy jadalni. Może być również używany w projektowaniu wnętrz kawiarni lub restauracji, aby stworzyć atmosferę relaksu i komfortu.

Café au lait to kolor, który dodaje ciepła i harmonii każdemu pomieszczeniu. Jego delikatne odcienie sprawiają, że czujemy się jak w przytulnej kawiarni, z filiżanką aromatycznej kawy w dłoni.