Kolor Różowy

Nazwa angielskaBlush
Kod HEX#DE5D83
Kod RGBRGB(222, 93, 131)
Hue342°
Saturation (HSL)66%
Light (HSL)62%
Saturation (HSV)58%
Light (HSV)87%
Kolor Pantone*hot-pink
Numer Pantone *17-1937
KolorRAL*RAL 4003
Wartości CMYK0%, 58%, 41%, 13%
Blush #DE5D83

Zobacz inne kolory na literę R

Zobacz podobne odcienie Inne

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Kod koloru #DE5D83 reprezentuje odcień różu o nazwie Blush. Ten kolor jest delikatny, subtelny i pełen wdzięku. Przypomina nam o rumieńcu na policzkach, który pojawia się w momencie zauroczenia czy zakochania. Blush to kolor, który emanuje romantyzmem i kobiecością.

Blush jest idealnym wyborem do tworzenia romantycznych i delikatnych aranżacji. Może być używany zarówno w dekoracji wnętrz, jak i w projektowaniu graficznym czy mody. Ten odcień różu doskonale komponuje się z pastelowymi kolorami, takimi jak błękit czy mięta, tworząc harmonijną i subtelnie zbalansowaną paletę barw.

Blush to także kolor, który kojarzy się z młodością, świeżością i radością życia. Jest symbolem delikatności i czułości, a jednocześnie wyraża pewną siłę i pewność siebie. To barwa, która przyciąga uwagę i dodaje energii, jednocześnie zachowując swoją subtelność.

Jeśli szukasz koloru, który wyrazi Twoją wrażliwość, romantyzm i kobiecość, Blush będzie doskonałym wyborem. Dodaj go do swojej palety barw i ciesz się jego urokliwym wpływem na Twoje otoczenie.