Kolor Szafirowy niebieski

Nazwa angielskaBlue sapphire
Kod HEX#126180
Kod RGBRGB(18, 97, 128)
Hue197°
Saturation (HSL)75%
Light (HSL)29%
Saturation (HSV)86%
Light (HSV)50%
Kolor Pantone*saxony-blue
Numer Pantone *18-4225
KolorRAL*RAL 5025
Wartości CMYK86%, 24%, 0%, 50%
Blue sapphire #126180

Zobacz inne kolory na literę S

Zobacz podobne odcienie Inne

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Kod koloru #126180 to niezwykły odcień niebieskiego, znany jako Blue Sapphire (Szafirowy niebieski). Ten kolor przypomina piękno i elegancję szafirów, które od wieków były symbolem luksusu i władzy.

Szafirowy niebieski jest głębokim, intensywnym odcieniem niebieskiego, który emanuje spokojem i harmonią. To kolor, który kojarzy się z czystym niebem nad nieskażoną naturą. Jest on jednocześnie elegancki i tajemniczy, co sprawia, że przyciąga uwagę i wzbudza zainteresowanie.

Blue Sapphire to kolor, który może być wykorzystywany w wielu dziedzinach sztuki i designu. W modzie jest często stosowany do tworzenia wieczorowych sukienek i dodatków, dodając im wyjątkowego blasku. W architekturze może być używany do podkreślania detali i nadawania budynkom prestiżowego charakteru.

Jest to również kolor, który ma swoje znaczenie w symbolice. Szafirowy niebieski kojarzony jest z mądrością, prawdą i lojalnością. W sztuce sakralnej często symbolizuje niebo lub boskość.

Podsumowując, Blue Sapphire (Szafirowy niebieski) to odcień niebieskiego, który wzbudza zachwyt swoją głębią i tajemniczością. Jest on symbolem luksusu i elegancji, a jednocześnie kojarzy się z mądrością i harmonią. To kolor, który z pewnością przyciągnie uwagę i dodaje wyjątkowego charakteru każdemu projektowi.