Kolor Piękny niebieski

Nazwa angielskaBeau blue
Kod HEX#BCD4E6
Kod RGBRGB(188, 212, 230)
Hue206°
Saturation (HSL)46%
Light (HSL)82%
Saturation (HSV)18%
Light (HSV)90%
Kolor Pantone*omphalodes
Numer Pantone *13-4200
KolorRAL*RAL 7047
Wartości CMYK18%, 8%, 0%, 10%
Beau blue #BCD4E6

Zobacz inne kolory na literę P

Zobacz podobne odcienie Inne

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Beau Blue, czyli piękny niebieski, to kolor, który od razu przykuwa uwagę swoją delikatnością i elegancją. Jego kod koloru #BCD4E6 jest jak magiczna brama do świata spokoju i harmonii.

Ten odcień niebieskiego przypomina łagodne błękitne niebo w letni dzień, gdy słońce delikatnie mieni się na jego powierzchni. Jest to kolor, który kojarzy się z czystością, świeżością i niewinnością.

Beau Blue jest idealnym wyborem do wnętrz, które mają za zadanie wprowadzić atmosferę relaksu i wyciszenia. Może być stosowany zarówno w sypialniach, gdzie sprzyja spokojnemu snu, jak i w salonach czy biurach, gdzie pomaga skupić się i zachować koncentrację.

Ten kolor doskonale komponuje się z innymi pastelowymi odcieniami niebieskiego, różowymi lub jasnymi beżami. Można go również zestawić z intensywnymi kontrastami, takimi jak czerwień czy pomarańcz, aby dodać mu energii i dynamiki.

Jeśli szukasz koloru, który będzie emanował spokojem i subtelnością, Beau Blue jest doskonałym wyborem. To barwa, która pobudza wyobraźnię i inspiruje do twórczych działań. Niech Beau Blue stanie się Twoim ulubionym kolorem, który otuli Cię swoją delikatnością i pozwoli odpocząć od zgiełku dnia codziennego.