Kolor Zielony karczochowy

Nazwa angielskaArtichoke green
Kod HEX#4B6F44
Kod RGBRGB(75, 111, 68)
Hue110°
Saturation (HSL)24%
Light (HSL)35%
Saturation (HSV)39%
Light (HSV)44%
Kolor Pantone*artichoke-green
Numer Pantone *18-0125
KolorRAL*RAL 6010
Wartości CMYK32%, 0%, 39%, 56%
Artichoke green #4B6F44

Zobacz inne kolory na literę Z

Zobacz podobne odcienie Inne

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Zielony karczochowy (#4B6F44) to barwa inspirowana odcieniem zielonego liścia karczocha. Jest to głęboki, soczysty odcień zieleni, który odzwierciedla naturalną harmonię i spokój natury.

Barwa ta ma wiele aspektów, które warto podkreślić:

  • Natura i świeżość: Zielony karczochowy symbolizuje świeżość i żywotność natury. Przypomina nam o pięknie roślinności i jej zdolności do odnowy.
  • Harmonia i równowaga: Ten odcień zieleni ma kojący wpływ na nasze zmysły. Przywołuje uczucie harmonii i równowagi, pomagając nam się zrelaksować i odprężyć.
  • Witalność i odnowa: Zielony karczochowy jest symbolem życia i odrodzenia. Przypomina nam, że każdy dzień jest nową szansą na wzrost i rozkwit.
  • Przywiązanie do natury: Ta barwa jest często kojarzona z ekologią i dbaniem o środowisko naturalne. Zachęca nas do troski o naszą planetę i do podejmowania działań proekologicznych.

Zielony karczochowy to nie tylko piękna barwa, ale także inspiracja do odkrywania piękna natury i dbania o nasze środowisko. Przywołuje uczucie spokoju i witalności, jednocześnie pobudzając naszą kreatywność i wyobraźnię.