Kolor Alizaryna

Nazwa angielskaAlizarin
Kod HEX#DB2D43
Kod RGBRGB(219, 45, 67)
Hue352°
Saturation (HSL)71%
Light (HSL)52%
Saturation (HSV)79%
Light (HSV)86%
Kolor Pantone*bittersweet
Numer Pantone *17-1663
KolorRAL*RAL 3018
Wartości CMYK0%, 79%, 69%, 14%
Alizarin #DB2D43

Zobacz inne kolory na literę A

Zobacz podobne odcienie Czerwony

Zobacz podobne odcienie Odcienie czerwonego

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Kod koloru: #DB2D43

Nazwa koloru (angielska): Alizarin

Nazwa koloru (polska): Alizaryna

Alizaryna to intensywny odcień czerwieni, który odwołuje się do historii sztuki i tradycji. Nazwa tego koloru pochodzi od naturalnego barwnika, który był wykorzystywany przez artystów już od starożytności.

Alizaryna jest mocno nasyconym odcieniem czerwieni, który przyciąga uwagę i wzbudza emocje. Jest to kolor pełen energii i pasji. Symbolizuje miłość, siłę i determinację.

W sztuce, alizaryna była popularnym pigmentem używanym do malowania obrazów. Dodawała głębi i intensywności czerwonym tonom, nadając im bogactwo i wyrazistość. Dzięki temu kolorowi, obrazy mogły ożywać i oddziaływać na widza w sposób wyjątkowy.

Alizaryna to kolor, który można zastosować w różnych kontekstach. Może być używany jako akcent w projektach graficznych, dodając im dynamiki i witalności. Może też być stosowany w aranżacji wnętrz, gdzie wprowadzi on odrobinę dramatyzmu i zmysłowości.

Podsumowując, alizaryna to kolor o bogatej historii i silnym oddziaływaniu emocjonalnym. Jego intensywność i pasja sprawiają, że jest on niezwykle interesujący i wyjątkowy.