Kolor Stary malwa

Nazwa angielskaOld mauve
Kod HEX#673147
Kod RGBRGB(103, 49, 71)
Hue336°
Saturation (HSL)36%
Light (HSL)30%
Saturation (HSV)52%
Light (HSV)40%
Kolor Pantone*prune
Numer Pantone *19-2014
KolorRAL*RAL 4004
Wartości CMYK0%, 52%, 31%, 60%
Old mauve #673147

Zobacz inne kolory na literę S

Zobacz podobne odcienie Inne

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Stary malwa (#673147) to kolor, który wzbudza nostalgiczne uczucia i przenosi nas w czasie do minionych epok. Jest to odcień fioletu o delikatnej, stonowanej tonacji. Nazwa „stary malwa” doskonale oddaje jego charakter – jest to kolor, który kojarzy się z przeszłością, historią i elegancją.

Stary malwa przypomina nam o dawnych czasach, gdy malarze tworzyli arcydzieła na płótnach, a dwory były pełne wytwornych dam i szlachetnych panów. To kolor, który emanuje tajemniczością i niezwykłym urokiem. Przypomina nam o starożytnych pałacach, gdzie długie wieczory spędzano przy świecach, a dźwięk muzyki unosił się w powietrzu.

Stary malwa jest idealnym wyborem dla osób ceniących klasykę i elegancję. Może być stosowany w aranżacji wnętrz, dodając im szlachetności i wyrafinowania. Doskonale komponuje się z beżami, brązami i złotymi dodatkami. Może być również wykorzystywany w modzie jako kolor dominujący lub dodatek, który nadaje stylizacji wyjątkowego charakteru.

Podsumowując, stary malwa to kolor o bogatej historii i niepowtarzalnym uroku. Jego delikatna tonacja sprawia, że jest on niezwykle wdzięczny w różnych kontekstach, dodając im wyjątkowego charakteru i elegancji.