Kolor Amazonka

Nazwa angielskaAmazon
Kod HEX#3B7A57
Kod RGBRGB(59, 122, 87)
Hue147°
Saturation (HSL)35%
Light (HSL)35%
Saturation (HSV)52%
Light (HSV)48%
Kolor Pantone*pine-green
Numer Pantone *17-5923
KolorRAL*RAL 6000
Wartości CMYK52%, 0%, 29%, 52%
Amazon #3B7A57

Zobacz inne kolory na literę A

Zobacz podobne odcienie Inne

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Kolor #3B7A57, znany również jako Amazon, czyli Amazonka, jest odcieniem zieleni, który nawiązuje do bujnej roślinności i tajemniczych lasów deszczowych. Jest to kolor pełen życia i energii, który przypomina nam o pięknie natury i jej potędze.

Amazon to kolor, który można opisać jako zielony z delikatnymi niebieskimi tonami. Jest on subtelny i harmonijny, dodając świeżości i spokoju otoczeniu. Ten odcień zieleni jest inspirujący i kojący dla oczu.

W historii sztuki kolor Amazon był często wykorzystywany do przedstawiania przyrody, szczególnie lasów deszczowych i egzotycznych krajobrazów. Przywołuje on w nas uczucie przygody i tęsknoty za odległymi miejscami.

Jeśli myślisz o dekoracji wnętrza, Amazon może być doskonałym wyborem. Jego spokojna i harmonijna natura sprawia, że pomieszczenie staje się bardziej relaksujące i przytulne. Można go również wykorzystać w projektowaniu logo lub materiałów reklamowych, aby przyciągnąć uwagę klientów swoją naturalną urodą.

Podsumowując, kolor Amazon jest pięknym odcieniem zieleni, który odzwierciedla piękno i siłę natury. Jego subtelne niebieskie tony nadają mu spokoju i harmonii. To kolor, który przyciąga uwagę i wywołuje uczucie tęsknoty za przygodą. Czyż nie jest to fascynujące?