TikTok – jak zacząć korzystać? Poradnik krok po kroku

Podziel się

TikTok to dosyć młoda platforma społecznościowa, która cieszy się sporym zainteresowaniem, nie tylko tym pozytywnym, ale również i negatywnym. Jej niezbyt duży staż powoduje, iż chociaż posiada już sporą ilość użytkowników, to ciągle są osoby, które jak dotąd nie miały okazji albo nie chciały wypróbować jej funkcji i nie mają pojęcia, o co w tym wszystkim chodzi. Jak zacząć korzystać z TikToka? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule, opisując krok po kroku, co należy zrobić, aby móc korzystać z wybranych opcji na tej platformie.

Jak założyć konto na TikToku?

Aplikację znajdziemy w tym miejscu, gdzie wszystkie inne – w Google Play, jeśli użytkujemy smartfon z systemem Android, w AppGallery – jeżeli mamy smartfona Huawei bez usługi Google, zaś w AppStore, jeśli przyjdzie nam korzystać z iPhone’a.

Po tym, jak zainstalujemy aplikację, kolejnym krokiem powinno być założenie konta. Na początku przyjdzie nam wpisać w formularz swoje podstawowe dane i – jeżeli zaplanowaliśmy tworzenie własnych treści – musimy wyrazić zgodę na dostęp aplikacji do galerii, mikrofonu oraz kamery, zatem identycznie jak w wypadku innych tego typu aplikacji. Możemy samodzielnie wybrać odpowiednią nazwę użytkownika albo jeżeli nie mamy ochoty na jej wymyślanie, pozwólmy aplikacji na wygenerowanie własnej, składającej się przykładowo z cyfr oraz naszego imienia.

Jak nagrywać filmiki na Tik Tok?

Jak nagrywać filmiki na TikTok, żeby stały się one jak najbardziej popularne? Istotne pozostaje głównie to, żeby wideo współgrało odpowiednio z wybranym przez nas dźwiękiem. Musimy odpowiednio podzielić go z zastosowaniem pauz tym bardziej, jeżeli jest ono dosyć długie. Żeby zaciekawić innych swoim filmikiem umieszczonym na TikToku, trzeba zmieniać scenografię czy też ujęcia.

Aplikacja TikTok pozwala na ręczne ustawianie czasu, po którym włączy się automatycznie pauza. Jest to doskonała opcja dla tych osób, które używają podczas nagrywania statywów czy też prezentują bardzo zaawansowaną choreografię. W czasie pauzy mamy możliwość, np. zmiany ubrania – im więcej będzie się działo na danym filmiku, tym lepiej. Doskonałym rozwiązaniem jest także skorzystanie z różnych rekwizytów. To, jakie elementy zostaną użyte w filmiku, zależy od naszego indywidualnego podejścia i oczywiście tematyki wybranego filmiku. Nie powinniśmy być ograniczeni przez własną wyobraźnię, bądźmy więc kreatywni.

Równie ciekawa opcja to stworzenie odpowiedniej nakładki na oczko od aparatu, czy też zastosowanie różnorodnych prędkości oraz filtrów. W czasie, kiedy kręcimy pojedynczy filmik na TikTok przy wykorzystaniu pauzy, możemy zmieniać prędkość wideo i filtry, z uwagi na to, jak szybko rozgrywa się dana akcja. Czasami warto, jest nieco spowolnić filmik, tym bardziej gdy użyty utwór muzyczny zwalnia.

Możemy zainstalować w pomieszczeniu właściwe oświetlenie, niemniej jednak wystarczająca będzie lampa oraz żarówka dająca białe światło, która zostanie skierowana na naszą twarz. Filmiki najlepiej jest nagrywać w ciągu dnia. Wysokiej jakości filmik, może zostać nagrany za pomocą właściwego sprzętu, zwykle w takim celu używa się iPhonów, ponieważ charakteryzują się one znakomitą jakością dźwięku czy obrazu.

Napisy do filmików na TikTok – jak je dodać?

Dodanie napisów na TikToka, nie jest niczym skomplikowanym. Po tym, jak nagramy nasz filmik, ukaże się nam ekran służący edycji wideo, w którym możemy dokonywać zmian w filmiku przed opublikowaniem go, jak i dodać napisy – taka opcja została umieszczona pod nazwą tekst na samym dole okienka aplikacji.

Kiedy już wpiszemy to, co chcemy oraz klikniemy kolejny raz na stworzoną treść, będziemy mieć możliwość ustawienia czasu oraz chwili, w której wybrany napis pojawi się w wideo. Tekst może być oczywiście poddawany modyfikacjom, jeśli chodzi o kolor, rozmiar czy rodzaj czcionki.

Live na Tiktoku – czy to takie trudne?

Live na Tik Tok możemy zrobić dopiero, gdy osiągniemy tysiąc osób obserwujących nasz profil. Uruchomienie transmisji na żywo w aplikacji jest bardzo łatwe i intuicyjne. Wchodzimy w funkcję nagrywania wideo, po czym przesuwamy palcem suwak, za pomocą którego ustalimy długość naszego filmu. Możliwy wybór to 60 sekund, 15 sekund oraz opcja live. Kiedy ją uruchomimy, od razy możemy nadawać już na żywo.

Jak i gdzie dodawać na TikToku hashtagi?

Jeżeli zdecydowaliśmy się na opublikowanie naszego filmiku, przejdźmy do kolejnego panelu przy pomocy przycisku dalej. Tam wyświetli się nam opcja dodawania hashtagów oraz oznaczania znajomych, która wygląda bardzo podobnie, jak w wypadku Instagrama.

Kiedy zaczniemy wpisywanie słowa po znaku #, wyświetlą się propozycje najbardziej popularnych hashtagów, jak i ilość, która oznacza ile razy wideo zawierające wybrany hastag, było wyświetlane. Przykładowo #funny było wyświetlane ponad 900 mld razy.

Jak zrobić Duet na TikToku – jak go stworzyć?

Najpierw musimy poszukać osoby do owego duetu. Możemy dokonać wyboru spośród innych użytkowników, może to być każdy, bez względu na to, czy mieszka za granicą czy też w Polsce. Istotne jest wyłącznie to, żeby ta osoba użytkowała aplikację. Kolejną czynnością, będzie podjęcie decyzji odnośnie tego, w jakim spośród jego filmików, zamierzamy wziąć udział.

Następnie musimy udostępnić filmik. Po prawej stronie wideo wyświetli się strzałka – udostępnij, zaś na samym dole ekranu – opcja duetu. Czasami trzeba będzie poczekać na zaakceptowanie duetu przez wybranego użytkownika. Ostatni krok to nagranie oraz udostępnienie filmiku, dla szerokiego grona osób, które używają tej aplikacji. Jest to ciekawe rozwiązanie, które pozwala na rozwijanie własnych pomysłów artystycznych, za jej sprawą możemy też poszerzać grono znajomych.

W jaki sposób można dostać się na kanał dla Ciebie – FYP?

Najbardziej pożądaną funkcją przez osoby, które chcą zaistnieć jako twórcy na TikToku, to znalezienie się w tak zwanej zakładce fyp. Udzielenie odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób można to osiągnąć, nie będzie jednakże jednoznaczne i nie ma na to konkretnego sposobu.

Pomocne będą w tym z pewnością hashtagi, takie jak #foryoupage czy #fyp, które działają podobnie do tych umieszczanych na Instagramie – nasze Video będzie można łatwiej odnaleźć. Mamy większe szanse na znalezienie się w fyp, jeżeli zastosujemy popularne dźwięki czy też efekty oraz jeżeli w odpowiednio dokładny sposób oznaczymy swój filmik.

Aby nasz filmik znalazł się w fyp, musi zostać wyświetlony, polubiony oraz skomentowany przez jak największą ilość osób, a żeby do tego doszło, musi być po prostu ciekawy.

spot_img

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Powiązane artykuły

Czym są i do czego służą kody QR?

Prawdopodobnie w pewnym momencie użyłeś kodu QR. Ten sposób...

Ile kosztuje pozycjonowanie sklepu Internetowego?

Wzrost liczby wszystkich e-konsumentów w samej Polsce o 3.4 miliona osób,...

Co ocenić, wybierając współpracę z brokerem?

Planujemy rozpocząć współpracę z brokerem? To bardzo dobra decyzja,...

Odparzenia dzieci podczas ciepłych dni

Wiele dzieci zmaga się z odparzeniami. Niestety jest to...

Oazy dla Twoich pupili – terraria dla zwierząt

Jeśli jesteś miłośnikiem zwierząt i chcesz zapewnić swoim pupilkom...

Jak zdobywać “Lajki” na FB? Masz z tym problem?

Sprawdź jak zdobyć masę polubień! Lajki, czyli polubienia i reakcje...
- REKLAMA -spot_img