Kolor Fandango

Nazwa angielskaFandango
Kod HEX#B53389
Kod RGBRGB(181, 51, 137)
Hue320°
Saturation (HSL)56%
Light (HSL)45%
Saturation (HSV)72%
Light (HSV)71%
Kolor Pantone*rose-violet
Numer Pantone *17-2624
KolorRAL*RAL 4010
Wartości CMYK0%, 72%, 24%, 29%
Fandango #B53389

Zobacz inne kolory na literę F

Zobacz podobne odcienie Czerwono-fioletowy

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Kod koloru #B53389 o nazwie „Fandango” to wyjątkowo intensywny i energetyczny odcień różu. Nazwa tego koloru nawiązuje do hiszpańskiego tańca flamenco, który charakteryzuje się dynamicznymi ruchami i emocjonalnym wyrazem. Podobnie jak taniec flamenco, kolor Fandango emanuje pasją, siłą i ekspresją.

Fandango to barwa, która przyciąga uwagę i dodaje życia każdemu otoczeniu. Jest ona niezwykle wyrazista i odważna, idealna dla osób, które pragną wyróżnić się spośród tłumu. Ten intensywny róż doskonale sprawdzi się w projektach artystycznych, takich jak plakaty, ilustracje czy grafiki reklamowe.

W psychologii kolorów róż symbolizuje miłość, delikatność i kobiecość. Jednak w przypadku Fandango ta delikatność zostaje podkreślona przez jego wyrazisty charakter, co nadaje mu unikalnego i intrygującego wymiaru.

Jeśli szukasz koloru, który wywoła pozytywne emocje i doda energii Twojemu otoczeniu, Fandango jest doskonałym wyborem. Jego intensywność przyciągnie uwagę i ożywi każde wnętrze lub projekt.