jak wybrać słuchawki bezprzewodowe do słuchania muzyki

Jak wybrać słuchawki bezprzewodowe do słuchania muzyki?

Lubisz słuchać muzyki w trakcie biegania? A może po prostu w drodze do pracy w autobusie czy pociągu? Z pewnością wiesz, że plączące się kable mogą zakłócić przyjemność płynącą ze słuchania ulubionych dźwięków. Odpowiedzią na ten problem są słuchawki bezprzewodowe do słuchania muzyki. Jakie powinny mieć parametry i czym się kierować przy ich wyborze? Sprawdź nasze podpowiedzi.

Słuchawki bezprzewodowe do słuchania muzyki – dla kogo to dobry wybór?

Słuchawki bezprzewodowe to świetny wybór dla każdego, kto przy słuchaniu muzyki nie lubi ograniczeń w postaci plątających się kabli. Przede wszystkim więc, sięgają po nie osoby uprawiające sport. Zarówno bieganie, trening na siłowni czy joga są dużo przyjemniejsze przy muzyce. Mając bezprzewodowe słuchawki nie musisz się martwić, że przypadkiem pociągniesz za kabel i wyrwiesz go z ucha albo co gorsza – zniszczysz go.

Ze słuchawek bezprzewodowych chętnie korzystają również osoby, które ulubionych dźwięków słuchają w autobusie, tramwaju czy pociągu – w trakcie dojazdu do szkoły czy pracy. W komunikacji publicznej często jest bardzo głośno. Słuchawki bezprzewodowe do słuchania muzyki pomogą Ci odciąć się od świata zewnętrznego.

Głośne słuchawki bezprzewodowe – jakie powinny mieć parametry?

Kupno słuchawek bezprzewodowych nie powinno być przypadkowe. Inny model będzie polecany do rozmów czy słuchania audiobooków, a jeszcze inny do słuchania muzyki. W tej ostatniej roli sprawdzą się przede wszystkim audiofilskie słuchawki bezprzewodowe, które zapewniają wysoką jakość dźwięku i najlepsze brzmienie.

Jakie parametry wpływają na jakość dźwięku? Jednym z ważniejszych parametrów jest czułość słuchawek wyrażana w decybelach, która informuje o tym, jak głośno mogą działać słuchawki przy danej mocy. Równie istotna jest impedancja, czyli oporność określająca przepływ prądu z urządzenia źródłowego do słuchawek. Im niższa impedancja, tym mniej prądu będą potrzebować słuchawki, by osiągnąć odpowiednią głośność. Ostatni parametr to pasmo przenoszenia, czyli zakres częstotliwości dźwięku. Zakres słyszalny przez człowieka to od 16 do 20000 Hz. Warto, żeby dobre słuchawki obsługiwały właśnie takie wartości. To od nich zależy, czy słuchawki będą odtwarzać w dobrej jakości zarówno wysokie tony, jak i basy. Miłośnicy głośnych brzmień z pewnością docenią słuchawki bezprzewodowe z dobrym basem.

ZOBACZ TEŻ:   Cloud Server. Co to jest i jak działa Cloud Server.

Jeśli często słuchasz muzyki w autobusie czy pociągu, istotna dla Ciebie będzie też funkcja ANC, czyli aktywna redukcja szumów. Pomoże Ci ona odciąć się od dźwięków z otoczenia. Niektóre słuchawki, jak np. Galaxy Buds FE marki Samsung, mają możliwość zmiany poziomów głośności dźwięków otoczenia lub w ogóle wyłączenia ANC. Jeśli więc w trakcie jazdy chcesz porozmawiać ze współpasażerem, nie musisz zdejmować słuchawek. Jednym dotknięciem przełączysz się na dźwięki otoczenia. Te głośne słuchawki bezprzewodowe mają jeszcze jedną ważną cechę – dają możliwość dostosowania dźwięku do swoich upodobań dzięki korektorowi, dostępnemu z poziomu urządzeń Samsung Galaxy.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *