Jasny, biały uśmiech odgrywa istotną rolę w naszej urodzie. Problem w tym, że nie jest to coś, na co można po prostu pstryknąć palcami. Aby upewnić się, że masz zęby jak gwiazda filmowa, zacznij stosować te pięć nawyków.

1. Wybieranie właściwych pokarmów.

Miąższ kokosa, jabłka, seler – wszystkie te bogate w błonnik pokarmy mają szczególną właściwość oczyszczania zębów z płytki nazębnej i wszelkich przebarwień powierzchniowych. Ponadto, zawartość białka i wapnia jest idealna dla wzmocnienia dziąseł i szkliwa zębów. Zamiast więc sięgać po muffinkę z piekarni obok, w trosce o nasze zęby wgryzamy się w jabłko. Inną alternatywą jest żucie gumy do żucia z ksylitolem. Ksylitol to bezkaloryczna forma cukru, która ma wiele zalet. Należą do nich właściwości przeciwpróchnicze i przeciwbakteryjne, a także zdolność do wspierania remineralizacji zębów.

2. Pij dużo wody.

Woda jest rozwiązaniem na wiele bolączek. Nic więc dziwnego, że jest polecany do utrzymania białych zębów. Picie wody po każdym posiłku lub przekąsce pomoże usunąć resztki jedzenia zalegające między zębami, a tym samym zmniejszy ryzyko powstawania ubytków i płytki nazębnej.

3. Szczotkuj zęby 3 razy dziennie.

Jest to z pewnością najtrudniejszy punkt do uhonorowania, ale mycie zębów trzy razy dziennie (przez dwie minuty) jest idealnym sposobem na utrzymanie idealnego uśmiechu. Udowodniono również, że ta rutyna może zapobiec zapaleniu dziąseł, które może stać się bardzo nieprzyjemne, a nawet niebezpieczne, jeśli nie jest leczone. Obecnie dostępne są małe zestawy szczoteczki i pasty do zębów, które można z łatwością nosić w torebce, idealne do mycia zębów w biurze między obiadem a kolacją!

4. Płucz usta olejem roślinnym codziennie rano.

Jest to nawyk wellness, który jest bardzo popularny wśród Hindusów (którzy podobno mają bardzo białe zęby). Polega on na płukaniu ust olejem roślinnym (sezamowego, kokosowego, słonecznikowego lub z oliwek) codziennie rano przez 5 minut przed umyciem zębów. Wystarczy jedna łyżka. Warto wiedzieć, że olej roślinny ma zdolność rozpuszczania złych bakterii, więc działa jak skuteczny i naturalny płyn do płukania jamy ustnej!

5. Wykonuj badania kontrolne co sześć miesięcy.

Dopóki nie boli Cię ząb, rzadko kiedy myślisz o corocznej wizycie u dentysty. Powinniśmy jednak wszyscy wyrobić sobie ten nawyk, ponieważ zdrowe zęby wymagają minimum fachowej opieki. Dentysta będzie mógł przeprowadzić coroczne odkamienianie, wykryć ubytki lub inne problemy. Chodźmy do dentysty!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię